Panorama  

plu 2014

   

Biblioteka Gminna  

   

Bajkowa Kraina  

   

Ostrzeżenia  

   

Stowarzyszenie Emerytów "OPTYMIŚCI"  

   

PZW Liścień Sławoborze  

logos

   

Lokalny Punkt Informacyjny  

LPI 2012

   

Sławoborskie MORSY

Sławoborskie Morsy rosną w siłę !

Zaczęło się bardzo skromnie, a dziś Sławoborskie Morsy liczą już 16 członków i zyskują coraz większą popularność, zarażając kolejnych odważnych, i wierzą, że kolejne osoby dadzą się przekonać do uroków pływania w lodowatej wodzie.

W niedzielę 17 stycznia br. odbyło się oficjalne przyjęcie 7 nowych Morsów, w tym 2 kobiet, i przekazanie klubowych koszulek. Wspomnieć należy, że Morsy kąpielą powitały Nowy Rok, przekonując siebie i obserwatorów sceptyków, że ten rodzaj aktywności nawet przy niskich temperaturach, hartuje tak samo organizm, jak i charakter. Po Sylwestrowych balach kąpiel daje niesamowitą energię i organizm na pewno będzie lepiej funkcjonować.

Warto wiedzieć!

Dla morsowania nie ma ograniczeń wiekowych. Przyjmuje się, że przygodę z morsowaniem można zacząć już w wieku 3-4 lat i kontynuować ją do późnej starości. Morsowanie prowadzi nie tylko do wyleczenia różnych chorób, lecz może być stosowane jako działanie profilaktyczne w stosunku do różnych schorzeń - np. chorób serca i układu krążenia. Co ważne hamuje również procesy starzenia i działa odmładzająco na organizm. Starsi ludzie, którzy kąpią się w zimie wyglądają coraz lepiej - są silniejsi i mają większą radość życia. Tego nie zapewnią nam żadne ciepłe napoje. Morsowanie wykazuje pozytywne działanie na szereg chorób i schorzeń, m.in. przeziębienie, astma, reumatyzm, migrena, wysokie ciśnienie, wrzody żołądka czy choroby skóry.

Warto sobie uświadomić, że morsowanie to nie tylko kąpiele. Nieodłącznym jego elementem jest solidna rozgrzewka. Wejście bez niej do lodowatej wody jest absolutnie wykluczone. Aby wzmocnić mechanizm termoregulacji, ważne jest, aby przed morsowaniem dostatecznie zaopatrzyć organizm w tlen. Uzyskać to można za pomocą ćwiczeń i sportów aerobowych (np. bieganie, jazda na rowerze), które zapewnią nam dodatkową produkcję ciepła, w rezultacie której krew i tkanki nasycą się odpowiednio tlenem.

Przypominam, że spotykamy się od października do marca w każdą niedzielę o godz. 13.00 nad Jeziorem Leśnym w Sławoborzu.

 

Zapraszam niezdecydowanych. Dariusz Szaniawski

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

 


 

 

 

 

?SŁAWOBORSKIE MORSY? ZACZYNAJĄ SEZON 2015!

 

Wszystkich chętnych, którym nie straszne jest zimno i adrenalina serdecznie zapraszamy na wspólne kąpiele we wspaniałym gronie miłośników morsowania. Pierwsze spotkanie planowane jest na dzień 8 listopada 2015 roku (niedziela) o godzinie 13.00 nad jeziorem Leśnym. Zapewniamy niezapomnianą zabawę i moc wrażeń. Ponadto zapraszamy na cykliczne spotkania w każdą niedzielę o godz.: 13.00 do końca marca 2016 roku.


 

                                                                                          Dariusz Szaniawski

 


 

 

 

 

?Sławoborskie Morsy? mają nowych członków !!!!

 

Marcowe kąpiele ?Sławoborskich Morsów? w jeziorze ?Leśnym? wcale nie są takie chłodne. Świadczy o tym powiększające się grono nowych ?morsów?, którym nie jest straszne zimno naszych wód. W ostatnich dniach dołączyło do nas troje nowych członków, chcących czynnie uczestniczyć w marcowym morsowaniu. Inicjację przywitania nowych uczestników coniedzielnych kąpieli, poprowadził, jako założyciel zgrupowania oraz popularyzator zażywania zimnych kąpieli - Pan Dariusz Szaniawski. Jak widać nie taki diabeł straszny, jak go malują, zimno to kwestia przyzwyczajenia i właściwego nastawienia. ?Sławoborskie Morsy? serdecznie zapraszają wszystkich chętnych w każdą niedzielę  o godzinie 13.00. Zapewniamy wspaniałą zabawę !!!

morsy 2015r 043 morsy 2015r 047

 

 

 

 

 


 

SŁAWOBORSKIE MORSY!!!                                                               
mors

 Zaczęło się cztery lata temu na Jeziorze Leśnym w Sławoborzu, pierwszy mors Dariusz Szaniawski, regularnie w sezonie zimowym raczył się zimowymi kąpielami, najpierw przygotowując sobie kąpielisko ze skutego lodem jeziora. Od tamtej pory zdołał przekonać sceptyków o zbawiennym wpływie kąpieli w lodowatej wodzie na zdrowie i samopoczucie. Dziś jest już siedmioro morsów, czterech panów i trzy panie. Zapraszamy następnych odważnych w okresie od października do końca marca w każdą niedzielę o godz. 13.00 na Jezioro Leśne, wspaniały relaks, wypoczynek i frajda, spróbuj!
D.Sz.

3.1. Sawoborskie  MORSY 3.2.  Sawoborskie  MORSY

 WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

   

Polityka plików Cookies - ciasteczka  

   

Przyjazne Deklaracje  

   

Nowy system segregacji odpadów  

   

Linki  

 bip 1

durp

mprp

ceidog

mwikk

ek

pags

gopss

sgb

pkrz

osp

logo irr

logo morsy

   

Usługi Pielęgniarskie Elżbieta Żebrowska  

   

Gościmy  

9504096
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Zeszły Tydzień
Ten Miesiąc
Zeszły Miesiąc
Razem
5694
7176
12870
9456561
144078
149051
9504096

Twoje IP: 18.232.56.9
Data i Godzina: 2022-11-28 07:58:45
   

kamieniarstwozachodniopomorskizybertmd

lwzmigdppn

© Strona Urzędu Gminy Sławoborze