Panorama  

plu 2014

   

Biblioteka Gminna  

   

Bajkowa Kraina  

   

Ostrzeżenia  

   

Stowarzyszenie Emerytów "OPTYMIŚCI"  

   

PZW Liścień Sławoborze  

logos

   

Lokalny Punkt Informacyjny  

LPI 2012

   

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową stroną Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Sławoborzu:

https://gokslawoborze.pl/

 

 

Historia

 

W Domu Kultury pod kierunkiem instruktorów działały 3 sekcje: plastyczna, wokalna oraz tenisa stołowego. Młodzi wokaliści w szczególności Marcin Tyma, Marta Tyma oraz Anna Orenczak brali udział w wielu koncertach z powodzeniem nie tylko w Sławoborzu, są również laureatami na szczeblu wojewódzkim Przeglądu Piosenki Dziecięcej, Konkursu „Wygraj Sukces”, czy też Famy 2001 – Kołobrzeg – imprezy o zasięgu krajowym.

 

Marcin Tyma – jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki, w których brał udział od szóstego roku życia. Do jego osiągnięć można zaliczyć m.in. zdobycie II miejsca w konkursie „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu oraz tytuł laureata Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Włoskiej „La Scarpa Italiana” w Wyrzysku. Od 2009 roku prezntuje swój talent na deskach warszawskiego Teatru Studio Buffo pod kierownictwem Janusza Józefowicza oraz Janusza Stokłosy.

 

Prowadzący zajęcia artystyczne w Domu Kultury w latach przeszłych :

 

Pani Zdzisława Bocheńska – zajęcia teatralne

Pani Zofia Paszczak – zajęcia wokalne

Pan Andrzej Bocheński – zajęcia plastyczne (malarskie)

Pan Czesław Łyskawka – sekcja brydża

Pan Zbigniew Śmigasiewicz – sekcja tenisa stołowego

 

 

Gminę Sławoborze wysławił również Pan Witold Machaj z Lepina, który swoimi pięknymi haftami zdobył Złote Malwy na Przeglądach Twórców Ludowych w Drawsku Pomorskim i Darłowie. Jan Stadnik z Rokosowa swój talent przejawił poprzez malowanie obrazów olejnych.

 

Działalność Domu Kultury w Sławoborzu

 

W sali istnieje możliwość zorganizowania konferencji lub szkolenia z możliwością podania posiłku dla 120 uczestników. Jest obiektem posiadającym salę widowiskową z pełnym wyposażeniem, zapleczem kuchennym oraz pomieszczeniem kawiarnianym.

W Domu Kultury regularnie odbywają się zajęcia taneczne oraz Fitness prowadzone przez Panią Agnieszkę Olszak.

 

W Domu Kultury odbywa się wiele imprez środowiskowych, kulturalnych, oświatowych i sportowych m.in. :

 • Akademie okolicznościowe

 • Turnieje

 • Koncerty umuzykalniające dla młodzierzy szkolnej

 • Zabawy taneczne

 • Dyskoteki

 • Przeglądy taneczne, wokalne oraz recytatorskie

 • Wernisaże

 • Wystawy rękodzieł

 • Uroczystości rodzinne

 • Maratony fitness oraz taneczne

 

 

 

 

W Domu Kultury organizowane są widowiska teatralne z całej Polski dla mieszkańców gminy, kabarety, pokazy artystyczne, przedstawienia cyrkowe na stadionie sportowym i wiele innych. Organizowane są również konkursy plastyczne z okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia dla dzieci i młodzierzy, któe cieszą sięogromnym powodzeniem. Dom Kultury wspiera zawody organizowane przez Koło Wędkarskie „Liścień” w Sławoborzu, OSP, Koło CARITAS, Grupy Tańca „Pasja”i wielu innych, które odbywają się w sali , jak i w plenerze. Podczas ferii zimowych oraz wakacji letnich w Domu Kultury organizowane są różnorodne atrakcje dla najmłodszych mieszkańców gminy, są to m.in. wyjazdy, wycieczki rowerowe, zajęcia taneczne, muzyczne, językowe, plastyczne oraz wokalne. Występy teatralne a także koncerty.

 

Imprezy finansowane są z budżetu gminy, część z nich finansuje Rada Sołecka, rzeczowo oraz finansowo wspomagają również sponsorzy, a ponadto, jak co roku, Powiat Świdiwński udziela z przeznaczeniem na dofinansowanie imprez objętych Powiatowym Kalendarzem I mprez Kulturalnych i Sportowych.

Przebieg wszystkich wydarzeń z terenu Gminy Sławoborze dokumentowany jest w kronikach Gminnych. Kroniki są udostępniane podczas odbywających się uroczystości w Domu Kultury.

 

 

W Domu Kultury odbywają się również m.in. :

 • Sesje Rady Gminy

 • Spotkania rolnicze

 • Walne zebrania Spółek Wodnych oraz szkolenia

 • Zebrania wędkarskie

 • Próby wokalne z wykorzystaniem nagłośnienia

 • Próby taneczne z wykorzystaniem nagłośnienia

 • Uroczystości szkolne

 • Konferencje

 

 

W Domu Kultury poza imprezami organizowanymi na miejscu sekcje artstyczne biorą czynny udział w przeglądach powiatowych oraz rejonowych np. recytatorskie przeglądy powiatowe, ARA – taneczny przegląd powiatowy, wielokrotne Turnieje Tańca m.in. w Białogardzie oraz Sławnie gdzie reprezentatami są tancerze grupy tańca „Pasja” prowadzeni przez Instruktor Panią Agnieszkę Olszak. Aktywnie uczestniczymy w Powiatowym Święcie Plonów, poprzez przygotowanie stoiska gminy, występów artystycznych promujących lokalne sekcje kulturalne, darów na ołtarz oraz udział w konkursie wieńca dożynkowego.

 

 

Biblioteka

 

Biblioteka w Sławoborzu czynna jest w godz. od 11:00 do 19:00 w poniedziałki i środy od 8:00 do 16:00 we wtorki, czwartki oraz piątki. Księgozbiór biblioteki to 12.915 książek książek. W bibliotece znajduje się 13 tytułów czasopism różnego rodzaju, są to czasopisma dla młodzierzy, dzieci, najmłodszych a także dla dorosłych. Ponadto w bibliotece znajdują się 4 stanowiska przy komputerach stacjonarnych oraz 7 stanowisk przy laptopach z bezpłatnym dostępem do internetu. Podczas ferii zimowych organizowane są zajęcia dla dzieci. Nr tel. - 94 36 47 464

 

 

 

   

Polityka plików Cookies - ciasteczka  

   

Przyjazne Deklaracje  

   

Nowy system segregacji odpadów  

   

Linki  

 bip 1

durp

mprp

ceidog

mwikk

ek

pags

gopss

sgb

pkrz

osp

logo irr

logo morsy

   

Usługi Pielęgniarskie Elżbieta Żebrowska  

   

Gościmy  

9503467
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Zeszły Tydzień
Ten Miesiąc
Zeszły Miesiąc
Razem
5065
7176
12241
9456561
143449
149051
9503467

Twoje IP: 18.232.56.9
Data i Godzina: 2022-11-28 07:47:21
   

kamieniarstwozachodniopomorskizybertmd

lwzmigdppn

© Strona Urzędu Gminy Sławoborze