Panorama  

plu 2014

   

Biblioteka Gminna  

   

Bajkowa Kraina  

   

Ostrzeżenia  

   

Stowarzyszenie Emerytów "OPTYMIŚCI"  

   

PZW Liścień Sławoborze  

logos

   

Lokalny Punkt Informacyjny  

LPI 2012

   

W dniu 20 listopada 2021 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią covid-19, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sławoborzu odbył się VI Memoriał im. Ryszarda Kucharskiego – wieloletniego, doświadczonego strażaka PSP Świdwin i OSP Sławoborze oraz pasjonata sportu, związanego z GLKS Pomorzanin Sławoborze. Właśnie minął siódmy rok od Jego niespodziewanej śmierci. Pomorzanin i Straż Pożarna, przy współpracy z Urzędem Gminy w Sławoborzu, tradycyjnie postanowiły uczcić na sportowo pamięć tego wyjątkowo zasłużonego dla lokalnej społeczności człowieka. Zorganizowane zostały dwa turnieje piłkarskie – pierwszy dla orlików (rocznik 2012 i młodsi), a drugi – dla strażaków OSP z powiatu świdwińskiego.
Memoriał, w obecności najbliższej rodziny śp. Pana Ryszarda, uroczyście otworzył Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławoborzu Pan Ryszard Rozwadowski.
W pierwszym etapie do rozgrywek przystąpiły: Pomorzanin 2012 Sławoborze, Pomorzanin 2013 Sławoborze, Wicher Rąbino, Olimpia Brzeżno oraz dwie drużyny AP Technik Świdwin. Drużyny grały systemem „każdy z każdym" po 10 minut. Pieczę sędziowską sprawował wieloletni zawodnik seniorów Pomorzanina Sławoborze Wojciech Oleszkiewicz. W tej kategorii wiekowej zgodnie z „unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej" organizatorzy nie prowadzili żadnej punktacji. Każdy uczestnik po zakończeniu zawodów otrzymał pamiątkowy medal.
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy bramkarz – Sebastian Mądrzyk (Pomorzanin 2012 Sławoborze)
Król strzelców – Tobiasz Oleszkiewicz (Pomorzanin 2012 Sławoborze)
Najlepszy zawodnik – Maks Stręk (Olimpia Brzeźno)
Na zakończenie tego etapu turnieju rozdano pamiątkowe puchary i atrakcyjne nagrody. Następnie przeprowadzono loterię, w której do wygrania były m.in. oryginalne koszulki, m.in. Szymona Pawłowskiego (byłego reprezentanta Polski, zawodnika Zagłębia Sosnowiec i wychowanka Pomorzanina Sławoborze).
W dalszej części turnieju do rywalizacji przystąpiły drużyny strażackie: OSP Sławoborze, OSP Lekowo i OSP Powalice. Zmagania strażaków również zostały rozegrane systemem „każdy z każdym", 2 x 12 min. Po sporej dawce emocji i sportowej zabawy, ostatecznie zwyciężyli strażacy z Lekowa, którzy po każdym meczu schodzili z boiska zwycięsko. Z tej drużyny został wyróżniony statuetką „Króla Strzelców" Filip Gontarczuk. Drugie miejsce ex aequo zajęły drużyny OSP Powalice i gospodarze Turnieju – OSP Sławoborze.
Tabela końcowa:
1. OSP Lekowo (Król Strzelców- Filip Gontarczuk)
2. OSP Rokosowo (Najlepszy Bramkarz- Hubert Siwiaszczyk)
2. OSP Sławoborze (Najlepszy Zawodnik- Krzysztof Ligęza)
Wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia turnieju składamy serdeczne podziękowania. T.Ś.

IMG-20211120-WA0000

IMG-20211120-WA0001

IMG-20211120-WA0002

IMG-20211120-WA0003

IMG-20211120-WA0004

IMG-20211120-WA0009

IMG-20211120-WA0010

IMG-20211120-WA0016

IMG 20211120 094715

IMG 20211120 105329

IMG 20211120 105351 

IMG 20211120 124359

IMG 20211120 131026

IMG 20211120 131127

IMG 20211120 131222

IMG 20211120 154221

W gminie działa jeden klub sportowy piłki nożnej "Pomorzanin", którego prezesem jest Ziemiński Mirosław. Klub posiada w Sławoborzu obiekt sportowy o dwóch płytach boisk z obiektami towarzyszącymi. Ponadto w miejscowościach: Słowenkowo, Rokosowo i Krzecko zorganizowane są boiska sportowe bez urządzeń towarzyszących. Klub "Pomorzanin" ma zarejestrowanych 70 zawodników w trzech sekcjach: seniorów, juniorów oraz żaków i całkowicie jest finansowany przez Urząd Gminy w Sławoborzu. Piłkarzy szkoli grający trener Tomasz Bocheński. Seniorzy  od kilku lat uczestniczą w rozgrywkach V ligi OZPN Koszalin Grupa Północ i aktualnie zajmują środkowe miejsce w tabeli. Juniorzy również uczestniczą w lidze okręgowej zajmując aktualnie II miejsce w tabeli. Drużyna żaków również z powodzeniem uczestniczy w rozgrywkach Ligi Żaków grupy "Kołobrzeskiej".
Poza piłką nożną, amatorsko, ale prężnie działają inne sekcje sportowe.
Tenis stołowy: liczna grupa młodzieży szkolnej i dorosłych ćwiczy systematycznie w Gminnym Ośrodku Kultury w Sławoborzu uczestnicząc  w  turniejach na szczeblu powiatowym. Aktualnie drużyna męska pod nazwą GOK Sławoborze uczestniczy w rozgrywkach Koszalińskiej Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego plasując się w czołówce tabeli.  


Sekcja szachowa - prężnie prowadzi rozgrywki gminna sekcja szachowa. Zawodnicy organizują w gminie jak również z powodzeniem uczestniczą w licznych turniejach na terenie województwa. Najmłodszy zawodnik w sekcji 7 - letni Mateusz Sudenis z Sidłowa w ubiegłym roku zajął w swojej kategorii wiekowej III miejsce w Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Częstochowie. Gminni szachiści są gospodarzami poważnej imprezy szachowej, czwartej z kolei "Rokosowo 2002", która odbywa się zawsze w świetlicy wiejskiej w Rokosowie. Uczestniczy w niej około 80 zawodników z Województwa Zachodniopomorskiego i częściowo Pomorskiego. W 2008 roku głównym jej organizatorem jest Pan Jan Kwiatkowski z Rokosowa.


Strzelectwo - liczne sukcesy na szczeblu powiatu odnoszą strzelcy z kbks i pistoletu, przede wszystkim skupieni w LOK Rokosowo. Na strzelnicy w Rokosowie rokrocznie na początku listopada miejscowy LOK organizuje Otwarte Mistrzostwa Gminy o Puchar Wójta Gminy Sławoborze.
W gminie działa amatorska sekcja brydża sportowego, która każdego roku rozgrywa liczne gminne turnieje i od lat współzawodniczy z sekcją brydża sportowego gminy Ostrowice.


Wędkarstwo - w gminie istnieją wyśmienite warunki do wędkowania, a gminni amatorzy wędkowania skupieni są w kole wędkarskim "Liścień" Sławoborze.
Informujemy, iż Gmina Sławoborze we współpracy z Euroregionem Pomerania zrealizowała zadanie pod nazwą "Sport i rekreacja bez granic", a mianowicie: wytyczono i oznakowano szlak turystyczny, wydano przewodnik turystyczny i oddano do użytku klub internetowy z 5 stanowiskami i opracowaną stroną internetową gminy.

Klub piłkarski  Pomorzanin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sekcja piłki nożnej ?Pomorzanin? uczestniczy w rozgrywkach Klasy Okręgowej seniorów i trzy drużyny juniorskie prowadzone są przez trenerów II klasy Bocheński Tomasz, Kamiński Mirosław. Kierownikiem sekcji piłki nożnej jest pan Paczkowski Janusz. Obecnie dużym osiągnięciem trenera Bocheńskiego jest wychowanie reprezentanta Polski i mistrza Polski zawodnika Zagłębia Lublin Szymona Pawłowskiego. Wspomnieć również należy o zawodniku Mietku Domańskim wielokrotnym reprezentancie kraju w piłce nożnej osób ?Sprawni Razem?. Klub w tym roku będzie obchodził 60-lecie klubu. Barwy klubowe ? biało ? zielone. Siedziba klubu mieści się w Sławoborzu przy ulicy Kolejowej 8.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TERMINARZ SPOTKAŃ PIŁKARSKICH NA SEZON 2012/2013

 

Zarząd Sekcji Piłki Nożnej GLKS"POMORZANIN"  Sławoborze informuje, że mecze piłki nożnej rozgrywek ligi: KLASA OKRĘGOWA Grup Północ seniorów runda I jesienna sezonu 2012/2013,  rozgrywane  będą na stadionie gminnym w Sławoborzu przy ulicy Kołobrzeskiej, w następujących terminach:

 

1. 26 sierpnia 2012r. (niedziela) godz. 17:00
Pomorzanin Sławoborze ? Saturn Mielno
2. 1 września 2012r. (sobota) godz. 17:00
Pomorzanin Sławoborze  -  Piast Drzonowo
3. 16 września 2012r. (niedziela) godz. 16:00
Pomorzanin Sławoborze ? Bajgiel Będzino 
4. 30 września 2012r. (niedziela) godz. 13:00
Pomorzanin Sławoborze ? Darpol Barzowice
5. 14 października 2012r. (niedziela) godz. 13:00
Pomorzanin Sławoborze ? Grom Świelno
6. 28 października 2012r. (niedziela) godz. 14:00
Pomorzanin Sławoborze ? Błękitni W. Głuszek St. Jarosław
7. 11 listopada 2012r. (niedziela) godz. 14:00
Pomorzanin Sławoborze ? Leśnik/Rosa/Zefir II Manowo

 

ze sportowym pozdrowieniem
                                                               
Prezes Klubu
Mirosław Ziemiński

 

 

Koło Wędkarskie PZW Liścień

 

Koło PZW Liścień w Sławoborzu zostało zarejestrowane w Zarządzie Okręgu PZW w Koszalinie 14 stycznia 1991 roku. W dniu 15.01.1991 roku odbyło się pierwsze zebranie koła. Od tego czasu organizowane są liczne zawody wędkarskie, sprzątanie naszych wód. Dużo czasu poświęcamy pracy z młodzieżą. Dzięki naszym działaniom została postawiona na ?Zalewie? wiata oraz powstał parking, który jest obsadzony modrzewiami i świerkami. Postawione zostały tablice informacyjne na których przedstawione są zwierzęta zamieszkujące nasz zalew. 7 lutego 2002 roku ZO PZW Koszalin zatwierdził ?Regulamin korzystania z zalewu koło Sidłowa? Tablicę z regulaminem umieszczono przy parkingu dla wędkarzy. Została ona wykonana społecznie. Co roku odbywają się prace przy przepływie wody z zalewu, sprzątanie oraz prace na drodze dojazdowej do Zalewu. Nasze koło uczestniczy w corocznych zarybieniach naszych wód.
 
Zarząd Koła Wędkarskiego PZW Liścień Sławoborze:
 
1. Prezes: Krzysztof Kucapski
2. Zastępca Prezesa: Waldemar Kutkowski
3. Skarbnik: Marian Świgoń

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia w Parku Wodnym „ Relax ” w Świdwinie

Na przełomie września i października dzięki instytucjom: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Wójta Gminy Sławoborze, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławoborzu oraz Rady Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sławoborzu, współfinansującym projekt” Nauka Pływania” - uczniowie klas II-VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławoborzu miały możliwość skorzystania z nauki pływania z instruktorem oraz zabawy na basenie w Parku Wodnym „Relax” w Świdwinie.
Na terenie naszej gminy dzieci i młodzież nie mają wielu możliwości spędzenia wolnego czasu. Z uwagi na brak basenu w najbliższym sąsiedztwie, część uczniów nie potrafi pływać. Zajęcia stanowiły więc, alternatywę niedoboru ruchu w trakcie zajęć w szkole, a także i po lekcjach. Pozwoliły wypełnić czas w sposób aktywny i bezpieczny. Uczestnictwo w tej formie aktywności jest doskonałą formą kształtowania postaw prospołecznych, przeciwdziała negatywnym zachowaniom dzieci. Wykształcone na tym etapie nawyki trwale wpłyną na późniejsze aktywne życie młodego człowieka. Nauka pływania i zabawa na basenie przyniosą szerokie korzyści zdrowotne.
Zakładane efekty edukacyjno-wychowawcze to:
- zdobycie umiejętności pływania uczniów;
- zapewnienie dzieciom bezpiecznego i aktywnego sposobu spędzenia czasu;
- wyrównanie szans edukacyjnych w zakresie umiejętności pływania;
- odporności, korekta wad postawy; - wzrost świadomości na temat zdrowego stylu życia.
Dzieci były bardzo zadowolone z zabawy na basenie, szczególnie nasze najmłodsze pociechy miały najwięcej radości ze wspólnie spędzonego czasu w wodzie.
Bardzo dziękujemy za możliwość zorganizowania bardzo atrakcyjnych zajęć dla dzieci.

Sport 1

Sport 2

Sport 3

Sport 4

Sport 5

 

 

   

Polityka plików Cookies - ciasteczka  

   

Przyjazne Deklaracje  

   

Nowy system segregacji odpadów  

   

Linki  

 bip 1

durp

mprp

ceidog

mwikk

ek

pags

gopss

sgb

pkrz

osp

logo irr

logo morsy

   

Usługi Pielęgniarskie Elżbieta Żebrowska  

   

Gościmy  

9503716
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Zeszły Tydzień
Ten Miesiąc
Zeszły Miesiąc
Razem
5314
7176
12490
9456561
143698
149051
9503716

Twoje IP: 18.232.56.9
Data i Godzina: 2022-11-28 07:50:31
   

kamieniarstwozachodniopomorskizybertmd

lwzmigdppn

© Strona Urzędu Gminy Sławoborze